Časté dotazy

 
 
 
 

Přijímají se do školičky děti mladší 2let?

Do školičky přijímáme děti zpravidla od 2let, po individuální dohodě lze přijmout i dítě mladší v závislosti na jeho sociální zralosti a předchozí zkušenosti s kolektivním zařízením. Každé dítě posuzujeme individuálně na základě krátkého pobytu u nás ve školce.

Moje dítě ještě nechodilo do žádného kolektivního zařízení. Jak probíhá adaptace?

Vždy před začátkem pravidelné docházky dítěte nabízíme 2 dopoledne, aby se dítě mohlo s prostředím školičky a s pedagogy seznámit.

Rádi bychom přihlásili naše dítě do školičky v průběhu školního roku. Je to možné?

Ano je to možné. Do naší školičky přijímáme nové děti v průběhu celého kalendářního roku. Nemusíte tedy čekat na září.

Kolik je maximální počet dětí a na jaký počet učitelů?

Ve školičce je kapacita dětí 20 dětí. Vždy jsou přítomni minimálně 4 učitelé.

Budu mít přehled o tom, co dítě ve školičce dělá a jak se rozvíjí?

Každý měsíc posíláme rodičům e-mail o tom, co děti budou v následujícím měsíci dělat. Rodiče mají možnost si kdykoliv v průběhu roku domluvit schůzku s pedagogem nebo ředitelkou. Vždy 2x ročně, v polovině a ke konci roku, pořádáme 30ti minutovou individuální schůzku, kde si povídáme o Vašem dítěti, jak se rozvíjí v jednotlivých oblastech.

Nabízí školička nějaké další služby a aktivity?

V závislosti na měsíčním tématu pořádáme výlety na kulturní akce - za zvířaty, na výstavy, do divadel. Současně si do školičky zveme zajímavé osobnosti. Často pořádáme akce pro děti a rodiče vztahující se k tradicím nebo jiným významným událostem daného období. Pro rodiče a širokou veřejnost nabízíme semináře, přednášky a workshopy z oblasti výchovy a vzdělávání dětí.

Je školička otevřená i o prázdninách?

Naše školička se snaží maximálně vyjít vstříc potřebám dětí a jejich rodičům, proto je uzavřena jen ve dnech státních svátků.

 
 
 

Pokud jste ani tady nenalezli odpověď na Vaši případnou otázku, prosím zavolejte nám nebo napište :)

 
 
 

Těšíme se na zprávu od Vás!